články

Top 10 najlepších seriálov o lekároch a zdravotníkoch

Medicínske seriály sú u divákov dlhodobo úspešné.

A práve preto, že ich obľuba stále rástla, pribúdali nové príbehy a teraz si môžeme vyberať z veľkého množstva kvalitných medicínskych sérií.

Vytvorili sme pre vás vlastný výber zahraničných a domácich sérií, z ktorých si môžete vybrať. Odhaľovanie záhadných diagnóz, dramatický priebeh operácií, stres zo záchrany života, dávka stresu, ale aj humor, nadhľad, sarkazmus a vzťahové príbehy. Všetko sa to deje v našich sériových výzvach. Aj keď sú naše tipy očíslované, upozorňujeme, že nejde o rebríček. Vyberte si, čo je bližšie k vašim preferenciám.

1. Klinika Grace

Začnime výbornou lekárskou drámou s originálnym názvom „Grey’s Anatomy“. Séria sa vysiela od roku 2005 a v posledných rokoch zaznamenala veľký úspech. Natočených 16 nádherných epizód a zdá sa, že toto rozhodne nie je koniec.

Klinika Grace je postavená na sympatických postavách, dobre napísaných scenároch a jedinečnej atmosfére, kde nechýba emócia, ale ani humor. Priazeň publika a kritikov, ako aj množstvo ocenení v tomto prípade sú zaslúžené.

2. Séria “Dobrý doktor”

Mladý autista Shaun Murphy má problémy s komunikáciou a zaostáva v osobnom rozvoji, no prejavuje génia v medicíne. Vedenie prestížnej nemocnice zariskuje a najme Seana. Americká adaptácia rovnomenného juhokórejského televízneho seriálu z roku 2013 produkovaného spoločnosťami ABC a Sony Pictures Entertainment.

3. Séria “Sanitka”

Strhujúci lekársky seriál, ktorý sa okamžite stal hitom, no v neposlednom rade aj preto, že v ňom hral obľúbený George Clooney. Na obrazovkách sa objavil už v roku 1994 a zobrazuje príbeh tímu lekárov na pohotovosti, ktorí sa musia popasovať nielen s ťažkými prípadmi, ale aj s vlastnými osobnými problémami. Fantastickými hereckými výkonmi a kvalitnou produkciou sa stále drží proti novším sériám.

4. Séria “Chicago Hope Hospital”

Ďalšia lekárska séria vydaná v 90. rokoch Hoci mnohí tvrdili, že uplynulo veľa času, séria rozhodne zostáva aktuálna vo svete medicíny a určite sa na ňu nezabudne. Epizódy plné napätia, emócií a zaujímavých postáv v podaní kvalitných hercov. Garantujeme, že v sérii je stále niečo, čo nás prinúti nespustiť oči.

5. Séria “MESH”

Absolútnym kultom a legendou je séria M*A*S*H, ktorú vytvoril Larry Gelbart. Príbehy lekárov z pojazdnej vojenskej nemocnice na vrchole kórejskej vojny patria do zlatého fondu sériovej zábavy. Fantastický scenár plný skvelého humoru a nezabudnuteľných hlášok v kombinácii s dramatickými momentmi a emotívnymi situáciami, ako aj brilantné herecké výkony robia túto sériu nadčasovou.

6. Séria “Doktor House”

DR. House tvorcu Davida Shorea do nášho rebríčka určite patrí. Sarkazmus a vtip všade, kam sa pozriete. Fenomenálny dramatický seriál, v ktorom hrá nenapodobiteľný Hugh Laurie ako cynický a neortodoxný Dr. Gregory House. Je tu niekto, kto sa do tohto originálneho lieku nezamiloval?

7. Zdravotná sestra Jackie

Sister Jackie je čierny komediálny seriál, v ktorom sa hlavná hrdinka snaží vyrovnať so svojím ťažkým povolaním. Pomáha jej zmysel pre sarkazmus a občas si pomáha aj drogami. Séria je plná čierneho humoru a bohatá na skutočne svojrázne postavy. V hlavnej úlohe sa predstavila fantastická Edie Falco. Aj keď vám séria možno z názvu veľa neprezradí, oplatí sa ju sledovať.